Kezdőlap / Egyházmegyei hírek / Szilágyi Domokos Szavalóverseny Batizon

Szilágyi Domokos Szavalóverseny Batizon

Immáron harmadik alkalommal szervezték meg az Egyházmegyei Szintű Szilágyi Domokos Szavalóversenyt Batizon. A szavalóverseny ismét méltó módon emlékezett meg a lelkész-gyermek költő életművéről.

A rendezvény első felvonásában Kovács Sándor esperes a 42. Zsoltár első versei alapján biztatta az izguló gyerekeket és hirdette a jelenlévőknek Isten Igéjét, majd Király Lajos egyházmegyei főjegyző, batizi lelkész, a szavalóverseny főszervezője köszöntötte az egybegyűlteket. András Gyula színművész versbefoglalt „Miatyánkokkal” imádságos lelkületet teremtett, Póti Eduárd pedig a szabadságharc ritkán hallott eseményeit rövid előadásban tárta a hallgatóság elé.

A főszerep mégis a 36 megjelent szavalóké volt, akik évről-évre ügyesebben szavalják akár a kötelező, akár a választott verseket. Szilágy Éva, a Szatmári Református Gimnázium igazgatónője, a zsűri elnöke szerint is egyre magasabb a színvonal  szavalóversenyeinken. Ez örömre ad okot.

Kovács Sándor, esperes

Király Lajos, főjegyző, főszervező

András Gyula, színművész

Póti Eduárd, történelemtanár

I-IV. osztályok:

1. Tasnádi Timea – Mikola
2. Kánya Réka – Patóháza
3. Kállai Timea – Mikola
4. Fenczák Boglárka – Lázári Művészeti és Szakiskola

V-VIII. osztályok

1. Ary Dalma – Református Gimnázium/Láncos Egyházközség
2. Paku Zoltán – Erdőd
3. Szatmári Boróka – Református Gimnázium/Pusztadaróc
4. Kovács Bálint Boróka – Sárközújlak

IX-XII. osztályok

1. Vajas Petra – Református Gimnázium/Pálfalva
2. Kánya Edina – Batiz
3.
4.

A zsűri: Simon Csilla tanárnő, dr. Vas Zoltán orvos, Szilágyi Éva igazgatónő, Rácz Ervin lelkész, András Gyula színművész

Király Rebeka, a legfiatalabb versenyző

Vajas Petra, I hely, IX-XII osztályban

Ary Dalma, I hely, V-VIII.

Tasnádi Timea, I hely, I-IV.

Díjazottak

 

 

Közönségdíj

I-IV osztályok: Király Rebeka (óvoda) – Batiz

V-VIII: Török Kinga – Batiz

IX-XII: Kánya Edina – Batiz

Különdíjak:

A Szatmári Református Egyházmegye Különdíja

A Szatmárnémeti Református Gimnázium Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Nőszövetségének Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Katekétikai Előadójának Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Főgondnokának Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Esperesének Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Ifjúsági Szakelőadójának Különdíja

A Batizi András Kulturális Egyesület Különdíja

A Batizi Református Egyházközség különdíja

Batiz Község Tanácsának különdíja

Szatmárnémeti Református Gimnázium Igazgatójának különdíja

Gombáspusztai Református Leányegyházközség különdíja

Szatmári Református Egyházmegye Lelkészértekezleti Elnökének különdíja

Szatmári Református Egyházmegyei Tanácsának különdíja

A Legifjabbnak Járó Különdíj

A Szatmári Református Egyházmegye Missziói Előadójának Különdíja

A Szatmárnémeti Református Gimnázium Iskolalelkészének Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Presbiteri Szövetségének Különdíja

A Szárazberki Bocskai Kör Különdíja

A Szatmári Református Egyházmegye Esperesének Különdíja

A sajtó különdíja

Szatmárnémeti Református Gimnázium Aligazgatójának különdíja

A Retro Babam Könyvesbolt Különdíja – 4 ajándékcsomag

 

Szervezőknek járó különdíj: egy hétvége a Tasnádi Termálfürdőn

 

Regisztráltak: 42, megjelentek 36.

Sorszám Név Osztály Gyülekezet
Óvoda – IV. osztály
1. Király Rebeka Óvoda Batiz
2. Török Máté Óvoda Batiz
4. Balog Szebásztián Máté II. Batiz
5. Chiş Izabella II. Batiz
6. Félegyházi Árpád II. Szatmár-hegy
7. Kállai Tímea II. Mikola
8. Kánya Réka II. Patóháza
9. Benkovics Barbara III. Szatmár-Németi
10. Bocsó Renáta III. Patóháza
11. Bontya Tamás III. Batiz
12. Boristyák Roland IV. Szatmár-görbed
13. Fenczák Boglárka IV. Lázári Művészeti és Szakiskola
14. Gombos Vivienne IV. L.M.SZ.
15. Moldován Nikoletta IV. L.M.Sz.
16. Székely Evelin IV. Szatmár-hegy
17. Tasnádi Tamara IV. Mikola
18. Tasnádi Tímea IV. Mikola
V-VIII osztályok
21. Csáki Attila V. Szatmár-görbed
22. Gáti Gábor V. Egri
23. Ilonczai Edina V. Református Gimnázium
24. Kállai Eszter V. Mikola
25. Kovács Boróka V. Sárközújlak
27. Rácz Roland V. Mikola
28. Szatmári Boróka (Pusztadaróc) V. R.G.
29. Ary Dalma (Láncos) VI. R.G.
30. Juhász Bernadett VI. Szárazberek
31. Vajda Anett VI. Szatmár-görbed
32. Korcsmáros János VII. R.G.
33. Paku Nikolett VII. Erdőd
34. Bota Krisztina VIII. R.G.
35. Docsa Denissza VIII Mikola
36. Paku Zoltán VIII. Erdőd
37. Papellás Barbara VIII. Egri
38. Török Kinga (R.G.) VIII. Batiz
IX-XII. osztályok
40 Kánya Edina XI. Batiz
42. Vajas Petra (Pálfalva) XI. R.G.

 

 

 

Szóljon hozzá