Szeptember 20-21 között a Szamos-negyedi Református Egyházközség 26 tagja indult kirándulni, hogy felfedezze Erdély csodás tájait, és meglátogassa a nevezetesebb helyeket. Így látogattak el Koltóra, Válaszútra, Bözödújfaluba, Kőrispatakra, Farkaslakára, Székelyudvarhelyre és Segesvárra – tudtuk meg Maior Ildikó lelkipásztortól.
Úton Udvarhely felé, megálltak Koltón, ahol megnézték a 18. századi barokk stílusban épült Teleki-kastélyt, a kertben pedig megcsodálták a híres somfa alatti kőasztalt, amelyen Petőfi Sándor számos versét írta. S hogy felelevenítsék a költő emlékét, Márton Katalin gyülekezeti tag elmondta Petőfi Sándor, Szeptember végén című versét.
Ezt követően Válaszúton álltak meg, ahol Kallós Zoltán néprajzi gyűjteményét nézték meg. Kallós Zoltán magángyűjteménye közel 6000 darabot foglal magába, területi lefedettség tekintetében a mezőségi, kalotaszegi, gyimesi és moldvai magyarságot foglalja magába. Emellett az erdélyi román és szász lakosság tárgyi kultúrája is jelentős számban megtalálható.
Következő megálló Bözödújfalu volt, melyet 1988-ban elárasztottak vízzel az új víztározó építésekor. A falu lakosai pedig – ki hova tudott – elköltöztek. A falu lakosai minden év augusztusában hazatérnek és falunapot tartanak az Összetartozás templomában, amelyet 2017-ben kezdtek el építeni. Bözödújfalu után Kőrispatakra látogattak el, ahol a Szalmakalap múzeumban a szalmakalap-készítés mesterségével ismerkedhettek meg. A délutáni órákban még Szovátán és Parajdon járt a kiránduló csoport, végül Parajdon szálltak meg.
Másnap reggel újult erővel indultak útnak felfedezni a környékbeli vidéket. Farkaslakáról megtekintették a Jézus szíve kilátót, mely a Gordon tetőn található és a turisták számára kilátóként is szolgál. Ezt követően a Mini Erdély Parkba látogattak el, ahol maketteken megtekinthették a multikulturális Erdély építészeti sokszínűségét, majd pedig a Székelyudvarhelyi Belvárosi Református templomba látogattak el. A templomban elcsendesedve igét olvastak, imádkoztak, énekeltek, hogy hálát adjanak Istennek.
Két utolsó állomás Segesvár és a Keresdi Bethlen kastély volt. A reneszánsz stílusban épült kastélyt Bethlen György és felesége kezdte el építtetni. Szemet gyönyörködtető volt a kastélynak díszesen faragott ablakkeretei, az íves ballusztrádos tornácfeljárója. A kastélyhoz tartozik egy gótikus várkápolna és 3 hektár kert, melyben az egyébként Kínában őshonos gingko biloba (más néven páfrány fenyőt) fát is megcsodálhatták a kirándulók. Sok élménnyel és jó hangulatban utaztak haza a kirándulók. A látvány és az együtt töltött idő minden fáradtságot megért.