Adventi dicsőítő napot tartott a Királyhágómelléki Református Egyházmegye Ifjúsági Szövetsége Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetem dísztermében. Az egész napos rendezvényen fellépett a szilágybagosi Mandolin Zenekar, a KRISZBI Band, a kárpátaljai Trinitas, a Kontrast Zenekar, és az érmelléki Élő kövek. A szervezők igazi fiatalos, ugyanakkor lelkiekben gazdag, közösséget erősítő, fiatalokat Krisztushoz vonzó alkalmat szerveztek a közel háromszáz megjelent fiatal számára.
A kezdőáhítaton Mikló István Boldizsár jákóhodosi lelkipásztor az Ézsaiás könyve 52. része 7-től 9-ig terjedő versei alapján hirdette az igét. Annak a Jeruzsálemnek szólnak ezek a szavak, amely éppen romokban hever, de lakosai várnak arra, hogy újból felépül. Ide érkezik az örömmondó az üzenettel: jön a szabadítás, amire vágynak. Sokszor a mi életünk is romokban hever, a kérdés az, hogy észrevesszük-e az örömmondót, vágyakozunk-e a szabadítóra, Jézusra. Az áhítat zenei keretét a KRISZBI Band biztosította.
Ezután sorra következtek az Istent dicsőítő zenekarok, miközben az egyetem folyosóján adventi vásárra is sor került, egy kávé vagy forró csoki elfogyasztása közben pedig jó beszélgetés is kialakulhatott. A Szilágybagosról Mandolin Zenekar igazi különleges zenei csemegét kínáló produkciója után a Kontrast és a kárpátaljai Trinitas is fiatalos lendülettel áldotta az Úr nevét.
Fazekas Ferenc a bihari egyházmegye ifjúsági előadója elmondta, hogy a rendezvény célja, ahogy a neve is mutatja: Krisztusra hangolódni. Ezt célt szolgálták a különböző zenekarok és az alternatív rendezvények, kézműves foglalkozás és az úgynevezett imaséta.
A rendezvény záróakkordjaként a kétéves születésnapjukat ünneplő Élő kövek koncertjét hallgathatták meg a fiatalok. A Mike Pál magyarkéci lelkipásztor vezette alakulatot nagy meglepetés érte, ugyanis a szervezők egy születésnapi tortát készíttettek el számukra, akik saját számukkal érzékeltették a vágyakozó ember hangulatát, ami az elején elhangzott áhítattal együtt üzenetében keretbe foglalta az adventi alkalmat: „Romokban járok, homokon fázok, nincs sehol a város csak kőhalom. Te erős vár vagy a nyomorúságban, oltalom életem zivatarában, hőségben árnyék, szükségben tányér, íztelen életre Te vagy a fűszer. Bárkikre, bármire hiába, csak te vagy Uram az oltalom. Istenem, várom szabadításod, érkezz meg hozzám oltalom.”
Az eseményre Erdődről is utaztak fiatalok, akik így még jobban ráhangolódhattak az Eljövendőre és az ünnepre.






























































































