.

A Szatmári Református Egyházmegye Honlapja a Vavada online kaszinó támogatásával működik. A kaszinó nyereségének 5%-át a RO 86 OTPV-nek utalják át 280000383726 RO 01

.

Új esztendő Jézussal és Petőfi születésnapjával, Erdődön

Január 1. Petőfi Sándor születésnapja.  A költő, forradalmár, nemzeti hős, a magyar költészet egyik legismertebb és egyik legkiemelkedőbb alakja Erdődön kötött házasságot, így minden évben az erdődi református gyülekezet és az Erdődi Petőfi Kör megünnepli a születésnapot.

A új esztendőt Jézussal kezdjük, mondta igehirdetésében Kaszaniczki Csongor lelkipásztor, aki a Jelenések könyve 21. részének 5. verse alapján prédikált: “És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert ezek a beszédek hívek és igazak”
Egy új kezdet, új világ nyílik meg előtted, új jövendő integet feléd 2025-ben! Újjá lesz minden benned és körülötted! Ehhez azonban megújulás kell! A kérdés az, hogy elkezdődött-e már benned ez a megújulás? Ha nem, akkor itt az ideje új év reggelén csendes imádságban odamenni Jézushoz!
Nyissuk meg hát szívünk és fogadjuk be az evangéliumot és megújult lélekkel kezdjük az új évet Jézussal! – biztatott a lelkipásztor.

Az istentiszteletet követően kimentek a templom előtti Petőfi-Szendrey szoborhoz, megkoszorúzták és elénekelték a költő Távolból című versét.

Vélemény, hozzászólás?