A találkozó hagyományainak megfelelően, a templomi ünnepség keretében adták át a Milotai Nyilas István-díjat, amelyet idén dr. Király Lajos, a Szatmári Református Egyházmegye esperese, Batiz község lelkipásztora vehetett át.
Mint az Kiss József főjegyző laudációjában elhangzott: „Dr. Király Lajos 1979. május 30-án hajnalban annyira kíváncsi volt a nagyvilágra és szülőfalujára, Szárazberekre, hogy nem várta meg a mentők érkezését. Otthon született meg, mielőtt a városból a segítség megérkezett volna, – a kimerült édesanya meg is kapta a fejmosást az orvosoktól: „Hogy merte megszülni a fiúgyermeket a jelenlétünk nélkül?” Elemi iskoláit szülőfalujában, majd a középiskolát a Szatmárnémeti Református Gimnáziumban végezte. 1997-ben sikeresen felvételizett a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézetbe, amelynek falaitól 2002-ben búcsúzott. A Batizi Református Egyházközségbe kapott kinevezést, – s ahogy ő mondja -, az első szerelem a gyülekezettel mindmáig, azaz 22 éve tart. ” Olyannyira, hogy az elmúlt időszakban néhány megüresedett nagyobb gyülekezetek presbitériuma hiába próbálták elcsábítani a kicsiny gyülekezetből.
Az egyházmegyének 2010-től főjegyzője, 2016-tól pedig esperese. A magyar kormány és a Királyhágómelléki Református Egyházkerületnek köszönhetően három új óvoda, két bölcsőde és az új Esperesi Hivatalt is sikerült felépíteni az anyaszentegyház javára. 2018-tól a Szatmári Református Diakónia Elnöke, 2022-től pedig a Romániai Református Egyház Zsinatának tagja. Emellett a tudományos életben is aktívan tevékenykedik. A doktori dolgozatát 2021-ben védte meg, amit akár az első Kárpát-medencei zeneterápiás anyagnak is tekinthetnénk. Két éve a Tokaj-Hegyalja Egyetem Neveléstudományi Karának egyetemi docense.
A díjátadót követően megkoszorúzták a templomkertben álló Rákóczi-emlékművet, majd a rendezvény szabadtéri programokkal — többek között gasztronómiai bemutatóval, játékos foglalkozásokkal, néptáncokkal és Kovács Kati koncerttel — folytatódott.