Kezdőlap / Egyházmegyei hírek / Regisztráltak – Szilágyi Domokos Szavalóverseny

Regisztráltak – Szilágyi Domokos Szavalóverseny

 

Név Iskola Osztály Egyházközség Választott vers címe
Báthori Boglárka  

 

 

Lázári “Petőfi Sándor”

Technikai Líceum

 

 

VI.

 

Lázári

Orgonaillat  

Krüzselyi Erzsébet:

Az erdő ég

Varga Viktória  

Lázári

Jegenyék 

Krüzselyi Erzsébet:Mózesi sors

Fenczák Boglárka  

VII.

 

Lázári

Ki tiltja meg? 

Gárdonyi Géza:

Mi a boldogság?

Gombos Vivienne  

Lázári

Baráth Emilia Dolgos május 

 

Ismeretlen szerző: A legnagyobb árva

Papp Vivien Szárazberek Hajnal 

 

Ismeretlen szerző: Az ember lelke

Varga Alexandra Hajnali óda 

 

Dsida Jenő: Egyszerű vers a kegyelemről

Barbara Réka Nyírfák 

 

?

Paku Zoltán XI. Erdőd ?

 

Név Iskola Osztály Egyházközség Választott vers címe
Elek Lilla Hám János II. Tréfás mese 

 

József Attila: Istenem

Csapó-Ilyés Panna Hám János II. A tücsök és a hangya 

 

?

Csapó- Ilyés Fruzsina Hám János V. Szi A tücsök és a hangya
Kondics Krisztina I. Nyár 

 

Száncsengő  (Weöres Sándor)

Kállai Hanna III. Tavaszodik 

 

Virágos erdőn (Krüzselyi Erzsébet)

Bányai Bianka IV. Orgonaillat 

 

Templomablak (Dsida Jenő)

Zsiga Zselyke IV. Jegenyék 

 

Felleg közötti fény(Krüzselyi Erzsébet)

Hegedüs Dalma VII. Ősz 

 

Köszönöm, köszönöm, köszönöm  (Ady Endre)

Tasnádi Tamara VII. Az öregek 

 

A legelsők  (Krüzselyi Erzsébet)

Tasnádi Tímea VII. Mondogatók 

 

Hazám, keresztény Európa  (Szabó Lőrinc)

 

Név Iskola Osztály Egyházközség Választott vers címe
Barra Antonia Andrea  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Református Gimnázium

 

Előké-szítő

German Bianca
Gödri Ágnes Mikolt
Ilonczai Szabolcs Csanád Szárazberek
Jánk Kitty
Kató Roland Máté
Király Rúben Dávid Batiz Erdei iskola (részlet) 

 

Siklós József: A legjobb barát

Kiss Bálint Szatmárpálfalva
Kondri Evelin
Kovács Bence Sándorhomok

 

Név Iskola Osztály Egyházközség Választott vers címe
Loga Szilárd Áron  

 

 

 

 

 

 

Református Gimnázium

 

 

 

 

 

 

 

Előké-szítő

Máthé Rebeka Sára
Mesaros Kevin Kimi
Orha Brigitta Alexandra
Panea Cristofer Darian
Roja Alex Martin
Szilágyi Dénes
Valkai Andrea
Kengye Edina Brigitta  

Liceul Technologic

“Petőfi Sándor”-Peles

III. Görög katolikus, Peleske Jegenyék 

 

Ady Endre: Szelíd, esti imádság

Sereghi Evelin-Vivien III. Református, Peleske Tavasz 

 

Dzsida Jenő –Halaadas

 

Regisztráció – Szilágyi Domokos Szavalóverseny / 5. oldal

Név Iskola Osztály Egyházközség Választott vers címe
Nagy Botond Református Gimnázium VI. Szatmárnémeti-Szamosnegyed Tréfás mese 

 

Túrmezei Erzsébet: A harmadik

Benkovics Barbara  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Református Gimnázium

VI. Szatmánémeti-Németi Gazdag Hasszán és koldus Ali 

 

Dsida Jenő: Diákimádság

Kondici Patricia VI. Mikola Fölhívás a naphoz 

 

Reményik Sándor: Ne ítélj!

Jobb Anna Aletta VII. Ombod Lázadás 

 

Tornai József: Új himnusz

Vajas Gréta VII. Szatmárpálfalva Az oszlop 

 

Dsida Jenő: Tekintet nélkül

Moroz Hannelore VII. Szabadkeresztyén Gyülekezet, Szatmárnémeti Hegyek, fák,füvek… 

 

Reményik Sándor: Békesség Istentől

Oláh Erik IX. Szatmárnémeti-Szamosnegyed Napforduló 

 

Szabolcska Mihály: Hegyi Beszéd

Gyenes Kincső X. Hildegárda, Szatmárnémeti A próféta (részlet) 

 

Wass Albert: Nagypénteki sirató

Győrfi Tamás X. Dobra Bartók Amerikában (részlet) 

 

Zsisku János: A vándor

Paku Adrienn X. Erdőd
Ary Dalma IX. Szatmárnémeti-Láncos Reményik Sándor: Pilátus

Regisztráció – Szilágyi Domokos Szavalóverseny / 6. oldal

Név Iskola Osztály Egyházközség Választott vers címe
Chis Izabella 10-es számú Általános Iskola IV. Batiz
Török Máté „Aurel Pop” 

 

Művészeti Líceum

III. Batiz Tavaszodik 

 

Piován Győző: Húsvéti földindulás

Vetés
Balázs Dániel Szatmárhegyi 

 

Általános Iskola

 

 

 

III.

 

 

 

Szatmárhegy

Tavasz 

 

Krüzselyi Erzsébet: Aranyfonál

Tóth Eszter „Aurel Pop” 

 

Művészeti Líceum

Pintye kútja 

 

Krüzselyi Erzsébet:

Aranyfonál

Első osztály/Refi
Második osztály/Refi
Szárazberek
Bumbár Ivett Soltész János 

 

Általános Iskola – Ombod

II. Pettyén Dolgos május Túrmezei Erzsébet: Feltámadt!
Tankóczi Szintia Ion Creanga V. Pettyén Este, tavasszal 

 

Ady Endre: Hiszek hitetlenül

Budai Szabina Református Gimnázium VI. Pettyén Hajnali óda 

 

Berde Mária: A kereszt előtt

Vajda Henrietta  

 

10-es számú Általános Iskola

IV. Kiskolcs Erdei iskola 

 

József Attila: Isten

Puskás Panna IV. Szatmárnémeti-Németi Biztató 

 

Füle Lajos: Látni

Stubenfoll Vanda Nagypeleskei Általános Iskola előké-szitő Nagypeleskei Református Leányegyházközség Tavasz 

 

Gárdonyi Géza: A szentírás

Ary Dávid 

 

 

 

Dr. Vasile Lucaciu

 

III. Szatmárnémeti-Láncos 

 

 

Maszek ballada 

 

Siklós József: Dávid és Góliát

A zsűri:

  1. Szilágyi Éva – tanár, a Szatmánémeti Református Gimnázium igazgatója
  2. András Gyula – színművész
  3. Barabás Beáta – pszichológus
  4. Gaál Gyula – színművész
  5. Kereskényi Sándor – irodalomtörténész, muzeológus
  6. Kovács-Széles Andrea – tanítónő
  7. Lovász Erzsébet – tanár
  8. dr Vass Zoltán – orvos

Szóljon hozzá